کد کاهش تعداد کاراکتر عنوان مطالب وردپرس برای کنترل طول عنوانReviewed by SMZ on Apr 1Rating: 2.5 کد کاهش تعداد کاراکتر عنوان مطالب وردپرس برای کنترل طول عنوانممکن است در برخی از بخشهای قالب وردپرس تان بخواهید طول عنوان مورد نمایش کوئری را کنترل کنید تا از میزان مشخصی بیشتر نشود و در صورت رسیدن به تعداد کاراکتر تعیین شده عنوان بریده و کلمات ابتدایی به همراه سه نقطه … در انتهای آن نمایش داده شود، معمولا از این قابلیت در مواردی استفاده می شود که می خواهیم عنوان title مطلب در یک خط نمایش داده شود تا در صورت طولانی شدن تایتل نوشته بقیه عنوان نمایش داده نشود. در این مطلب از سایت قصد معرفی توابعی کاربردی برای ایجاد این قابلیت را داریم که می توانیم از کد کاهش تعداد کاراکتر عنوان مطالب وردپرس برای کنترل طول عنوان استفاده کنیم پس تا انتهای آموزش همراه ما باشید.

ممکن است در برخی از بخشهای قالب وردپرس تان بخواهید طول عنوان مورد نمایش کوئری را کنترل کنید تا از میزان مشخصی بیشتر نشود و در صورت رسیدن به تعداد کاراکتر تعیین شده عنوان بریده و کلمات ابتدایی به همراه سه نقطه … در انتهای آن نمایش داده شود، معمولا از این قابلیت در مواردی استفاده می شود که می خواهیم عنوان title مطلب در یک خط نمایش داده شود تا در صورت طولانی شدن تایتل نوشته بقیه عنوان نمایش داده نشود. در این مطلب از سایت قصد معرفی توابعی کاربردی برای ایجاد این قابلیت را داریم که می توانیم از کد کاهش تعداد کاراکتر عنوان مطالب وردپرس برای کنترل طول عنوان استفاده کنیم پس تا انتهای آموزش همراه ما باشید.

 

character-title-web

 

 

ساخت عنوان کوتاه با کد کاهش تعداد کاراکتر عنوان مطالب وردپرس

علاوه بر افزونه یکی از راه های کنترل تعداد کاراکتر title در کوئری های مختلفی مانند: کد نمایش آخرین مطالب، کد ساخت مطالب محبوب و … استفاده از توابع php وردپرس می باشد. توسط کد زیر می توانید عنوان کوتاه شده با تعداد کاراکتر دلخواه ایجاد کنید برای اینکار کدهای زیر را در داخل کوئری تان کپی کنید با تغییر اعداد پیشفرض که در اینجا ۵۰ است (خط اول و دوم) می توانید تعداد کلمات و کارکتر را تعیین کنید همچنین اگر می خواهید بعد از بریدن عنوان علامت خاصی نمایش داده شود می توانید کد انرا با سه نقطه موجود در خطپنجم عوض کنید سپس برای استفاده از عنوان محدود شده ای که ساخته ایم بایستی کد دوم را به جای تابع the_title در کوئری مورد استفاده قرار دهید.
اگر قالب وردپرس سایت تان از ابزارک پشتیبانی می کند و با استفاده از افزونه مطالب محبوب وردپرس را نمایش داده اید می توانید در تنظیمات افزونه تعداد کاراکتر عنوان را محدود کنید.

 

<?php if (strlen(the_title('','',FALSE)) > 50) {
$title_short = substr(the_title('','',FALSE), 0, 50);
preg_match('/^(.*)\s/s', $title_short, $matches);
if ($matches[1]) $title_short = $matches[1];
$title_short = $title_short.' ...';
} else {
$title_short = the_title('','',FALSE);
} ?>
// code 2 - replace by the_title
<div class="kianoosh-irans"><?php echo $title_short ?></div><br><br>