لینک کردن و هدایت برگه ها و نوشته به آدرس دلخواه در وردپرسReviewed by SMZ on Mar 25Rating: 4.0لینک کردن و هدایت برگه ها و نوشته به آدرس دلخواه در وردپرساگر نیاز داشته باشید یکی از برگه ها یا نوشته هایتان را در وردپرس به آدرسی خاص هدایت کنید به نحوی که وقتی کاربری آدرس آن برگه یا نوشته خاص را مورد استفاده قرار میدهد، به مقصدی جدید هدایت شود چه کار میکنید؟ خوب طبعا یک راهش این است که به سراغ .htaccess بیچاره بروید و یکی دو ساعتی در آنجا سر و کله بزنید و بعد بیایید و این آموزش را بخوانید. راه دیگر این است که از همین حالا با ایران اسکریپت همراه باشید و این آموزش ساده را به همراه ما دنبال کنید. در پایان این آموزش قادر خواهید بود هر برگه یا نوشته ای را در وردپرس، به آدرس دلخواه خود لینک کرده و کاربران را به مقصد جدید هدایت کنید.

اگر نیاز داشته باشید یکی از برگه ها یا نوشته هایتان را در وردپرس به آدرسی خاص هدایت کنید به نحوی که وقتی کاربری آدرس آن برگه یا نوشته خاص را مورد استفاده قرار میدهد، به مقصدی جدید هدایت شود چه کار میکنید؟ خوب طبعا یک راهش این است که به سراغ .htaccess بیچاره بروید و یکی دو ساعتی در آنجا سر و کله بزنید و بعد بیایید و این آموزش را بخوانید.

 

راه دیگر این است که از همین حالا با ایران اسکریپت همراه باشید و این آموزش ساده را به همراه ما دنبال کنید. در پایان این آموزش قادر خواهید بود هر برگه یا نوشته ای را در وردپرس، به آدرس دلخواه خود لینک کرده و کاربران را به مقصد جدید هدایت کنید.

 

0117ab1bb633324b13191bd078f57c48_chain-link-clipart-free-chain-link-clipart_626-626

ریدایرکت یک برگه یا نوشته به یک آدرس جدید چه فایده ای دارد؟!

سه دلیل خیلی خوب و دم دستی! اول اینکه مثلا شاید شما تا دیروز در سایتتان محصولی در آدرس x که یک برگه است ارائه میکردید و از امروز دیگر قرار نیست آن محصول را ارائه کنید. پس برگه ی جدیدی ساخته اید با آدرس y که مایلید از این به بعد کاربران از آن برگه دیدن کنند. حالا فرض میکنیم ۹۰ درصد ورودی شما در برگه x از گوگل باشد. در چنین شرایطی پاک کردن برگه ی x اصلا منطقی نیست. شما تعداد زیادی مشتری بالقوه را از دست خواهید داد.

 

از طرفی هم اگر توضیحی در برگه x بنویسید که در حال حاضر فلان محصول جدید را در فلان جا ارائه میکنیم، بیش از ۷۵ درصد کاربران اصلا به این مسئله توجه نخواهند کرد و باز هم این مسئله به شما ضرر میزند. پس حالا بهترین کار این است که کاری کنید، هر کسی برگه ی x را باز میکند، به طور اتوماتیک به برگه ی جدید شما یعنی y هدایت شود. این طوری شما تمامی مشتریان بالقوه ی خود را که از طریق گوگل به سایت شما مراجعه کرده اند، به صفحه جدیدی که مایلید همه مشاهده کنند هدایت خواهید کرد.

 

فایده ی دیگر چیست؟ فرض کنیم من مایل هستم به سایتی لینک بدهم ولی دلم نمیخواهد لینک آن سایت در وبسایت من به چشم بخورد. پس یک برگه یا نوشته با آدرس دلخواه خودم ایجاد میکنم و سپس آنها را به آدرس دلخواهم لینک میکنم. حالا کاربران میتوانند با باز کردن آدرسی که در دامنه ی من قرار دارد، به یک آدرس دیگر هدایت شوند. بدون اینکه من مجبور شده باشم به سایتی دیگر، در وبسایت خودم لینک بدهم.

 

و یک فایده ی خوب دیگر. فرض کنیم شما میخواهید لینک یکی از دسته بندی های سایتتان را که آدرس طولانی ای هم دارد (مثلا زیر دسته ی زیر دسته) در منویسایت قرار دهید. خوب اینجا دو حالت وجود دارد، یا میتوانید لینک طولانی آن دسته را به طور مستقیم در منو قرار دهید، یا میتوانید یک برگه با یک آدرس زیبا ایجاد کرده و آن برگه را به دسته بندی خاص هدایت کنید. کدام زیباتر است؟

 

به هر حال از بین این سه دلیل، معمولا دلیل اول بیشتر از همه اتفاق می افتد و کاربردی تر است. بعلاوه اینکه ممکن است شما دلایل دیگری برای انجام این کار داشته باشید.

 

چگونه برگه یا نوشته دلخواهمان را در وردپرس به یک آدرس جدید هدایت کنیم؟

این کار بسیار بسیار ساده است. در مرحله ی اول لازم است افزونه Page Links To را روی وبسایت خود نصب نمایید. بعد از فعال کردن افزونه، این بار وقتی به بخش ویرایش (یا افزودن) برگه ها و نوشته ها مراجعه کنید، باکس جدیدی را با عنوان Page Links To مشاهده خواهید کرد. (این باکس احتمالا در پایین صفحه قرار میگیرد) کافی است در این باکس گزینه ی A Custom URL را انتخاب کرده و سپس مطابق تصویر زیر، آدرس مورد نظر خود را در باکس مربوط به url تایپ کنید.

 

در پایان کافی است برگه یا نوشته ی مورد نظر را ذخیره کنید. این بار که آدرس آنها را مورد استفاده قرار دهید، به آدرس جدیدی که در بالا انتخاب کرده بودید هدایت خواهید شد.

 

توجه: در بالا سه دلیل برای استفاده از این روش ذکر کردیم. اگر مورد ۲ و ۳ مد نظر شماست، بهتر است که پیش از اعمال تنظیمات ریدایرکت، آدرس قدیمی برگه را در محلی کپی کنید تا بعدا بتوانید از آن در فهرست ها یا محل های مورد نظر استفاده نمایید. چرا که بعد از ذخیره ی تنظیمات ریدایرکت، وردپرس آدرس محل ریدایرکت را بجای آدرس قدیمی برگه در بخش مدیریت به نمایش میگذارد. (این در حالی است که آدرس قدیمی برگه به صورت کاملا صحیح به آدرس جدید مورد نظر شما ریدایرکت خواهد شد)