قرار دادن ویدئو در وردپرسReviewed by SMZ on Mar 27Rating: 2.5قرار دادن ویدئو در وردپرسوقتی شما ویدئویی که در سایت دیگری آپلود شده را از طریق آدرس در سایت خود قرار میدهید، به این عمل شما، Embed کردن میگویند. حال آپلود کردن ویدئو به این معنا خواهد بود که شما ویدئوی مورد نظر را از طریق “افزودن پرونده چند رسانه ای” یا به شیوه های دیگر بر روی هاست خود آپلود کنید.

Embed چیست و با آپلود ویدئو چه تفاوتی دارد؟ چرا آپلود ویدئو را پیشنهاد نمیکنیم؟

وقتی شما ویدئویی که در سایت دیگری آپلود شده را از طریق آدرس در سایت خود قرار میدهید، به این عمل شما، Embed کردن میگویند. حال آپلود کردن ویدئو به این معنا خواهد بود که شما ویدئوی مورد نظر را از طریق “افزودن پرونده چند رسانه ای” یا به شیوه های دیگر بر روی هاست خود آپلود کنید.

 

video_icon

 

وقتی شما ویدئویی را از یک سایت دیگر مانند آپارات یا یوتوب و ویمئو در سایت خود امبد میکنید، هیچ ترافیک اضافه ای از سایت شما مصرف نخواهد شد. همچنین در این حالت، سایت شما هیچ ریسورس اضافه ای نیز بر روی سرور مصرف نخواهد کرد. دقیقا بر عکس این حالت، اگر ویدئو را جهت پخش، بر روی سایت خود آپلود کنید، در وحله ی اول باعث افزایش مصرف فضای دیسک و بعد باعث استفاده ترافیک و ریسورس های بیشتر در سایت خود خواهید شد. از آنجایی که اکثر سایت ها بر روی هاست های اشتراکی میزبانی میشوند، این امر میتواند به ایجاد مشکل برای سایت و مسدود شدن سایت منجر شود.

دقیقا به همین دلیل است که آپلود ویدئو بر روی سایتتان اصلا کار منطقی ای نخواهد بود و بهترین کار این است که ویدئو هایی خود را در سایتی مانند آپارات آپلود کرده و سپس آنها را در سایت خود Embed نمایید.

قرار دادن ویدئو از سایت های به اشتراک گذاری خارجی

حتما همین حالا به خوبی میتوانید چند سایت معروف و معتبر به اشتراک گذاری ویدئو را برایمان نام ببرید. منظورمان سایت هایی مانند یوتوب و ویمئو است. اگر بخواهید ویدئوی انتخابی خود را که در این نوع سایت ها میزبانی میشود، در سایت خود قرار دهید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که آدرس ویدئو (همان آدرسی که در نوار آدرس مرورگر درج شده) را در نوشته ی خود پیست کنید. توجه کنید این لینک باید به صورت متن ساده باشد و نباید به جایی لینک شده باشد. در این حالت وردپرس به صورت اتوماتیک لینک را تشخیص داده و آن را تبدیل به اجرا کننده ی ویدئو خواهد کرد.

درج ویدئو در سایت از لینک مستقیم

گاهی ممکن است بجای لینک ویدئو در یکی از سایت های به اشتراک گذاری، لینک مستقیم ویدئو را در اختیار داشته باشید. خبر خوب این است که حتی در این حالت هم شرایط هیچ فرقی نخواهد کرد. کافی است لینک ویدئو را دقیقا به همان شکلی که قبلا ذکر شد، در نوشته یا برگه ی خود در وردپرس پیست کنید. در صورتی که فرمت ویدئو توسط وردپرس پشتیبانی شود، لینک درج شده بلافاصله تبدیل به اجرا کننده ی ویدئو خواهد شد و ویدئو را به نمایش خواهد گذاشت.

قرار دادن ویدئو از آپارات در سایت

درج ویدئو های آپارات در سایت بسیار ساده است. برای انجام این کار، ابتدا ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حالا کافی است اندازه ی دلخواه خود را برای ویدئو انتخاب کرده و کد درج شده در باکس را کپی کنید. سپس در ویرایشگر وردپرس به حالت متنی سوئیچ کرده و کد را در قسمت دلخواه خود قرار دهید.

بله. همه چیز به همین سادگی بود!