آموزش رمز دار کردن نوشته در وردپرسReviewed by SMZ on Mar 25Rating: 2.0آموزش رمز دار کردن نوشته در وردپرسخوب این سوال خوبی است. ساده ترین پاسخ به این سوال این است که ممکن است شما دلتان بخواهد نوشته ای مخصوص یک گروه از اشخاص خواص در وبسایت خود منتشر کنید. مثلا نوشته ای مینویسید که مایلید فقط و فقط توسط تیم مدیریت سایت شما خوانده شود. یا اینکه برای تعدادی از دوستان و رفقایتان، مطلب خاصی تهیه کرده اید که لازم است تنها توسط آن گروه خوانده شود. در این حالت کافی است نوشته ی تان را رمز دار کرده و سپس رمز را در اختیار گروه مورد نظر قرار دهید. اما صبر کنید! یک ایده ی بهتر! شاید دلتان خواست در وبسایتتان یک مسابقه برگذار کنید. به این نحو که یک سری سر نخ به شرکت کنندگان ارائه دهید که توسط آن سر نخ ها بتوانند رمز یک سری نوشته را حدث بزنند و قدم قدم، مراحل مسابقه را پشت سر گذاشته و بالاخره برنده ی جایزه شوند! خوب این هم یک کاربرد جالب برای این ویژگی. (بعدا اگر همین کار را انجام دادید تشکر فراموش نشود :دی)

رمز دار کردن یک نوشته چه فایده ای دارد؟

خوب این سوال خوبی است. ساده ترین پاسخ به این سوال این است که ممکن است شما دلتان بخواهد نوشته ای مخصوص یک گروه از اشخاص خواص در وبسایت خود منتشر کنید. مثلا نوشته ای مینویسید که مایلید فقط و فقط توسط تیم مدیریت سایت شما خوانده شود. یا اینکه برای تعدادی از دوستان و رفقایتان، مطلب خاصی تهیه کرده اید که لازم است تنها توسط آن گروه خوانده شود. در این حالت کافی است نوشته ی تان را رمز دار کرده و سپس رمز را در اختیار گروه مورد نظر قرار دهید. اما صبر کنید! یک ایده ی بهتر! شاید دلتان خواست در وبسایتتان یک مسابقه برگذار کنید. به این نحو که یک سری سر نخ به شرکت کنندگان ارائه دهید که توسط آن سر نخ ها بتوانند رمز یک سری نوشته را حدث بزنند و قدم قدم، مراحل مسابقه را پشت سر گذاشته و بالاخره برنده ی جایزه شوند! خوب این هم یک کاربرد جالب برای این ویژگی. (بعدا اگر همین کار را انجام دادید تشکر فراموش نشود :دی)

 

password-dialog

چگونه یک نوشته را با رمز محافظت کنیم؟

این کار بسیار ساده است. کافی است در زمان انتشار مطلب (مطابق تصویر زیر) دز جلوی نمایانی روی ویرایش کلیک کرده و نمایانی مطلب را بر روی حالت رمز دار بگذارید.

 

سپس کافی است رمز مورد نظر خود را در کادر مربوط به رمز وارد کرده و روی دکمه “قبول” کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. پس از انتشار این مطلب، تنها اشخاصی که رمز آن را در اختیار داشته باشند قادر به مشاهده آن خواهند بود.

فرق نوشته رمز دار با نوشته ی خصوصی چیست؟

نوشته ی رمز دار همانطور که در بالا هم راجع به آن توضیح داده شد، توسط افرادی که رمز عبور مطلب را در اختیار دارند، قابل مشاهده است. اما یک نوشته ی خصوصی، فقط و فقط برای شما و اشخاصی که دسترسی مستقیم به دیتابیس داشته باشند قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین خیلی کم پیش خواهد آمد که شما نیازی به خصوصی کردن یک نوشته پیدا کنید.

چطور میتوان کاری کرد که نوشته های رمز دار در وبسایت نمایش داده نشوند؟

در حالت عادی، نوشته های رمز دار در لیست نوشته ها، خانه و آرشیو ها به نمایش در می آیند. اما شاید شما از این شیوه خوشتان نیاید و مایل باشید که لینک این نوشته ها را تنها در اختیار افراد خاصی که این نوع نوشته به آنها مربوط میشود بگذارید. در این حالت کافی است کد زیر را در فایل functions.php یا افزونه ی site-specific خود قرار دهید :

 

function exclude_protected($where) {
	global $wpdb;
	return $where .= " AND {$wpdb->posts}.post_password = '' ";
}

// Where to display protected posts
function exclude_protected_action($query) {
	if( !is_single() && !is_page() && !is_admin() ) {
		add_filter( 'posts_where', 'exclude_protected' );
	}
}

// Action to queue the filter at the right time
add_action('pre_get_posts', 'exclude_protected_action');

 

به این شکل هیچ یک از نوشته های رمز دار در آرشیو ها و لیست نوشته های شما به نمایش در نخواهند آمد.