چگونگی ساخت ریدایرکت در وردپرس

آیا در حال تلاش برای ساخت یک ریدایرکت در وردپرس هستید؟ نمی دانید ریدایرکت چیست و چرا مهم است؟ نگران نباشید، ما راهنمایی هایی درباره این موضوع که چطور و کجا ریدایرکت را در وردپرس ایجاد کنید و چرا و چه موقع به آن نیاز دارید، در این مقاله به شما خواهیم داد.

 

redirect

 

مفهموم ریدایرکت در وردپرس چیست؟

ریدایرکت یک راه برای ارسال پیام سریع به مرورگر شماست که به بازدیدکنندگان  این پیغام را می دهد که این برگه به جای دیگری منتقل شده است بطوری که مرورگر می تواند کاربران را به برگه جدید هدایت کند.

انواع مختلفی از ریدایرکت ها مانند ریدایرکت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷ و … وجود دارند. برای سادگی و مفید بودن این مقاله ما تنها ریدایرکت ۳۰۱ را عنوان خواهیم کرد که به نوعی مهمترین ریدایرکت است.

چه زمانی به ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس نیاز دارید؟

دلیل اصلی استفاده از این ریدایرکت این است که، هنگامی که سایت یا یک برگه از سایت شما به جای دیگری منتقل شده باشد، به کاربر بگویید که به جای آن به برگه جدید مراجعه کند. ایده این مقاله نشان دادن راهی است برای کسانی که می خواهند کاربران خود را از یک نوشته یا برگه قدیمی به جای دیگری ریدایرکت کنند.

 

چه موقع به ایجاد ریدایرکت نیاز داریم:

  1. زمانیکه در حال برنامه ریزی برای حذف یک نوشته یا برگه ای برای جایگزینی مطالب جدید هستید.
  2. زمانی که در حال برنامه ریزی برای تغییر یکتای نوشته ها و پست های خود می باشید.

زمانیکه ریدایرکت ایجاد نشده باشد سبب می شود تا کاربران با خطای ۴۰۴ Not found error مواجه شوند. این پیغام نه تنها برای کاربران ناخوشایند است بلکه سبب تاثیر گذاری بر روی سایت و آسیب دیدن در موتور های جستجو می شود. به همین دلیل است که این ریدایرکت بسیار مهم می باشد. این ریدایرکت به شما اجازه می دهد تا کاربرانی که در حال تلاش برای باز کردن برگه مرورگر مورد نظرشان هستند، آنها را برای همیشه به مکان جدید هدایت کند. همچنین باعث انتقال تمام پیوند ها و ترافیک برگه های قدیمی به برگه جدید می شود.

اکنون که با این ریدایرکت آشنا شدید نگاهی به چگونگی ایجاد این ریدایرکت با استفاده از روش های مختلف در دسترس داشته باشیم.

چگونگی ایجاد ریدایرکت (با استفاده از افزونه ها)

یک روش ساده برای ایجاد ریدایرکت ۳۰۱ استفاده از یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس است. این افزونه ها به شما اجازه راه اندازی ریدایرکت بدون نوشن حتی یک خط  کد را میدهند.

 

۱٫ Redirection

راهی آسان برای اضافه کردن ریدایرکت مدیریت با استفاده از این افزوونه در وردپرس است. افزونه را نصب و فعالسازی کنید. پس از فعالسازی به مسیر ابزارها » Redirection برای را اندازی این افزونه بروید.

 

این افزونه در عین حال که اجازه راه اندازی این ریداریکت را به شما میدهد،باعث می شود تا خطای ۴۰۴ را در سایت وردپرس خود پیدا کنید. بعد از راه اندازی می توانید URLs ها را به مسیر مناسب ریدایرکت کنید. آموزش ما را در مورد نحوه ریدایرکت برگه ۴۰۴ در وردپرس مطالعه کنید. ( خطای ۴۰۴ چیست؟ چگونه آنرا حذف کنیم؟ )

۲٫ Page Links to

گاهی اوقات ممکن است بخواهید در عین نگهداری برگه و یا نوشته ای که دارید آن را به نوشته یا برگه دیگر ریدارکت کنید. اینجا جایی است که برگه ها به وسیله دست به آنجا لینک می شوند. این افزونه ساده یک جعبه متا به صحفه ویرایش پست های شما می افزاید که آدرس جدید را در آن قرار می دهید.

 

۳٫ Simple 301 Redirects

این افزونه همانطور که اسمش پیداست ایجاد ریدایرکت ۳۰۱ را آسان می کند. پس از نصب و فعالسازی این افزونه به مسیر تنظیمات » ۳۰۱ Redirects برای اضافه کردن URL های مورد نظر بروید.

 

در حالیکه این افزونه را به راحتی راه اندازی کردید یک خطای کوچک جزئی دارد. طبق خدمات ارائه دهنده وردپرس ممکن است ریدایرکت شما کمی کند عمل کند. اگر میخواهید ریدایرکت شما سریعتر عمل کند می توانید از روش کد گذاری و فایل htaccess استفاده کنید.

راه اندازی ریدایرکت ۳۰۱ با استفاده از htaccess.

وقتی کاربران با استفاده از سرور وب فایل را پیکربندی کنند ریدایرکت آنها با استفاده از این فایل سریعتر عمل میکند. در نظر داشته باشد که اگر کوچکترین اشتباهی در وارد کردن کد داشته باشید، سایت وردپرس شما غیرقابل دسترس خواهد شد و ممکن است شروع به دادن خطای داخلی سرور ۵۰۰ دهد. به همین قبل از هر گونه تغییری از فایل بک آپ بگیرید.

 

برای ویرایش فایل خود باید به وسیله FTP client به وب سایت خود متصل شوید این فایل بعنوان منزله ریشه دایرکتوری شما در سایت وردپرس قرار خواهد گرفت. اگر فایل خود را نمی بینید مجبور به استفاده FTP client خود برای نشان دادن فایل های مخفی هستید.

 

می توانید فایل خود را در هر ویرایشگر متنی ساده مانند Notepad ویرایش کنید. نمونه ای از یک ریدایرکت، در حال ارسال کاربر از یک نوشته قدیمی به نوشته جدید:

 

RewriteEngine On
Redirect 301 /a-very-old-post/ http://yoursite.com/a-very-new-post/

 

ترجیحا می توانید کد بالا را در پایان فایل htaccess. اضافه کنید.