بررسی سیستم های وردپرس و جوملاReviewed by SMZ on Mar 19Rating: 2.5بررسی سیستم های وردپرس و جوملاهمانطور که می دانید سیستم های مدیریت محتوای وردپرس و جوملا از معروف ترین و پرطرفدار ترین هستند. امروز می خواهیم به بررسی سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا بپردازیم، تا برخی از سوالات کاربران جهت انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا برطرف شود و توسط این مقاله بتوانند انتخاب بهتری جهت راه اندازی وب سایت خود داشته باشند.

همانطور که می دانید سیستم های مدیریت محتوای وردپرس و جوملا از معروف ترین و پرطرفدار ترین هستند. امروز می خواهیم به بررسی سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا بپردازیم، تا برخی از سوالات کاربران جهت انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا برطرف شود و توسط این مقاله بتوانند انتخاب بهتری جهت راه اندازی وب سایت خود داشته باشند.

 

WordPress_logo4

وردپرس و جوملا دو سیستم مدیریت محتوا رایگان هستند که بیش ترین استفاده را در طراحی های وب سایت های امروزی دارند. بیشتر وب سایت هایی که ما امروزه داریم، از این سیستم های مدیریت محتوای وب آماده استفاده کرده اند ولی این سوال برای خیلی ها مطرح می باشد که اگر ما بخواهیم بین این دو سیستم مدیریت محتوای وب یا CMS یکی را انتخاب کنیم کدامیک را انتخاب کنیم؟

 

مزایای سیستم مدیریت محتوا وردپرس

  • کد باز: کد باز بودن وردپرس باعث می شود که بتوان از طریق وردپرس یک سایت بسیار ساده تا سایت بسیار پیشرفته را طراحی نمود. کد باز بودن نرم افزار به این معنا است که شما می توانید نرم افزار را دانلود نموده و آن را مطابق با نیازهای خود تغییر دهید.
  • نصب آسان: شما به راحتی می توانید وردپرس را نصب نمایید. وردپرس در مدت ۵ دقیقه قابل نصب است.
  • سفارشی سازی:  قالب های بسیاری وجود دارد که این امکان را به کاربری که هیچ تجربه ای ندارد می دهد که سایت خود را به صورت دلخواه طراحی نماید.

 

مزایای سیستم مدیریت محتوا جوملا

  • اکستنشن های قدرتمند: جوملا اکستنشن های بسیاری دارد که از طریق آن می توانید به قابلیت های سایت اضافه نمایید. این قابلیت ها بسیارند و به شما این امکان را برای ایجاد بخش های مختلف سایت می دهد.
  • سطح دسترسی قدرتمند کاربری: در صورتی که سایتی دارید که کاربران بسیاری از آن استفاده می نمایند، بسیار مهم خواهد بود که بتوانید سطح دسترسی خواندن و نوشتن کاربران سایت را به بخش های مختلف تعیین نمایید، جوملا قابلیت انجام این کار را دارد.

 

کاربر پسندی سیستم های مدیریت محتوا

یکی از مهم ترین مسائلی که در مقایسه بین این دو سیستم بسیار موثر است میزان کاربر پسند بودن یک سیستم مدیریت محتوا است. در نظرسنجی هایی که انجام شده است چه از نظر کاربران و چه از نظر برنامه نویسان، سیستم مدیریت محتوای وردپرس از نظر کاربر پسند بودن عملکرد بهتری نسبت به جوملا از خود نشان داده است. وردپرس در مقایسه با جوملا کاربرد ساده تری دارد.

 

بهینه سازی سیستم های مدیریت محتوا

اگر شما به بحث بهینه سازی صفحات برای موتور های جستجو یا SEO علاقه مند هستید، استفاده از وردپرس در این حالت نیز بیشتر پیشنهاد می شود. ورودپرس بصورت پیش فرض بر روی خود یک سری ابزار SEO دارد که به سادگی این امکان را می دهد که در مدت زمان محدودی بتوانید وب سایت خود را SEO کنید.