جلوگیری از ذخیره سازی آدرس IP در نظرات وردپرسReviewed by SMZ on Apr 27Rating: 2.5جلوگیری از ذخیره سازی آدرس IP در نظرات وردپرسبرخی از کاربران می خواهند چگونگی متوقف کردن ذخیره سازی آدرس IP در نظرات وردپرس را بدانند. برخی از صاحبان وب سایت این کار را برای محافظت از حریم خصوصی کاربران می خواهند .در این مقاله شما را به چگونگی جلوگیری از ذخیره سازی آدرس IP در نظرات وردپرس راهنمایی می کنیم.

برخی از کاربران می خواهند چگونگی متوقف کردن ذخیره سازی آدرس IP در نظرات وردپرس را بدانند. برخی از صاحبان وب سایت این کار را برای محافظت از حریم خصوصی کاربران می خواهند .در این مقاله شما را به چگونگی جلوگیری از ذخیره سازی آدرس IP در نظرات وردپرس راهنمایی می کنیم.

 

disable-ip-saving-in-comments

 

جوانب مثبت و منفی از ذخیره سازی IP در نظرات وردپرس

به طور پیش فرض , وردپرس آدرس آی پی کاربران را ذخیره می کند و این آی پی ها برای همیشه روی دیتابیس وردپرس ذخیره می شوند. دلیل ذخیره سازی آدرس های IP برای هر نظر ,کمک به صاحبان سایت برای مبارزه با نظرات ناخواسته یا هرزنامه است . با افزونه هایی مانند Akismet می توانید نظراتی از آدرس های IP شناخته شده که اسپم ارسال می کنند را مسدود کنید .

از سوی دیگر با دخیره نکردن آدرس IP در نظرات وردپرس , شما می توانید حریم خصوصی نظرات در وب سایت خود را بهبود بخشید .زمانی که آی پی کاربران شما ذخیره نشوند، کاربر احساس امنیت بیشتری خواهد کرد.

 

روش ۱: توقف ذخیره آدرس های IP در نظرات با افزونه

این روش ساده تر برای وب سایت ها و مبتدیان است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Remove IP را نصب و فعال سازی کنید . آموزش نصب افزونه در وردپرس را مشاهده فرمایید. هنگامی که این افزونهفعال شد ,به جای آی پی کاربران از آی پی localhost استفاده می شود.

با این افزونه می توانید آدرس IP ذخیره شده در نظرات قدیمی تر را حذف کنید.

 

روش ۲:توقف دستی ذخیره آدرس های IP در وردپرس نظرات

اگر با کد نویسی راحت هستید می توانید از این روش استفاده کنید.

نگران نباشید این کد را به فایل functions.php قالب وردپرس خود اضافه کنید.

این کد دقیقا کار افزونه بالا را انجام می دهد. با این تفاوت که کاری به نظرات قدیمی تر شما ندارد.

 

حذف  آدرس IP از نظرات قدیمی

صرف نظر از روشی که برای جلوگیری از ذخیره سازی نظرات IP استفاده می کنید , باید نظرات قبلی را از آی پی خلاص کنید.

چگونگی انجام این کار را در حال اجرا توسط یک خروجی بر روی پایگاه داده وردپرس نشان می دهیم ,حتما توجه داشته باشید که باید از پایگاه داده سایتتان پشتیبان گیری کنید.

ابتدا وارد هاست خود شده و به بخش phpMyAdmin مراجعه کنید.

مطمئن شوید که شما پایگاه داده وردپرس خود را با کلیک بر روی نام پایگاه داده در ستون دست چپ خود را انتخاب کرده اید .بعد از آن شما نیازدارید بر روی منو SQL کلیک کنید .

 

متن زیر را در این بخش کپی کرده و روی go کلیک کنید.

 

UPDATE 'wp_comments' SET 'comment_author_IP' = '';

 

با این کار همه آدرس های IP ذخیره شده با نظرات در پایگاه داده وردپرس را حذف کنید .

 

توجه :اگر شما یک پیشوند پایگاه داده وردپرس سفارشی دارید پس لطفا پیشوند جدول های سفارشی خود را تنظیم کنید WP_comments مثلا اگر به جای wp_ از re_ استفاده کرده اید پس در کد بالا باید به جای wp_comments بنویسید: re_comments

 

امیدواریم این مقاله در جهت رشد سایت وردپرسی شما ، به شما کمک کرده باشد. 🙂