حذف گزینه بازیابی رمز عبور از وردپرسReviewed by SMZ on Apr 26Rating: 2.5حذف گزینه بازیابی رمز عبور از وردپرسآیا شما به دنبال حذف گزینه رمز عبور مجدد در وردپرس هستید؟ به صورت پیش فرض , وردپرس به کاربران اجازه می دهد که با ارائه آدرس ایمیل خود , رمز عبور را مجددا تنظیم کنند .گاهی اوقات ممکن است بخواهید گزینه تنظیم مجدد رمز عبور را غیر فعال کنید. در این مقاله ما چگونگی حذف گزینه تنظیم مجدد رمز عبور و از بین بردن این گزینه در وردپرس را نشان می دهیم

آیا شما به دنبال حذف گزینه رمز عبور مجدد در وردپرس هستید؟ به صورت پیش فرض , وردپرس به کاربران اجازه می دهد که با ارائه آدرس ایمیل خود , رمز عبور را مجددا تنظیم کنند .گاهی اوقات ممکن است بخواهید گزینه تنظیم مجدد رمز عبور را غیر فعال کنید. در این مقاله ما چگونگی حذف گزینه تنظیم مجدد رمز عبور و از بین بردن این گزینه در وردپرس را نشان می دهیم.

 

password-reset-disable

 

چرا حذف ریست کلمه عبور از وردپرس؟

اگر شما ثبت نام کاربر را روی سایت وردپرس خودتان ,انجام می دهید ,پس گزینه تنظیم مجدد رمز عبور به کاربر اجازه می دهد تا رمز گم شده اش را بازیابی کند . گاها پیش آمده که کاربری ایمیلش را از دست می دهد ( یا بهتر هست بگویم ایمیل کاربر هک می شود ) برای امنیت بیشتر بهتر است این مورد حذف شود. با حذف لینک تنظیم مجدد رمز عبور راه حل ساده خواهد شدو امنیت سایت شما تضمینی تر خواهد بود.

 

غیر فعال کردن تغییر رمز عبور با استفاده از افزونه (پیشنهادی)

این کار به شما اجازه می دهد که گزینه تغییر رمز عبور برای کاربر نقش خاص یا حتی کاربران مشخصی را غیر فعال کنید .به این ترتیب شما هنوز می توانید برای برخی از کاربران مورد اعتماد یا نقش کاربر مشخص قابلیت تنظیم مجدد رمز عبور را کنترل و ارائه دهید.

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که افزونه protect passwords را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر , آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی ,شما نیاز به تنظیمات صفحه محافظت از کلمه عبور برای پیکربندی تنظیمات افزونه دارید.

 

هیچ نگران نباشید 😀 بسیار ساده! نقش کاربر از کاربران یا فردی برای غیر فعال کردن تغییر رمز عبور خود را و یا تنظیم مجدد گزینه را انتخاب کنید. هم چنین گزینه ای برای معاف کاربران شخصی وجود دارد .این گزینه بسیار مفید است اگر شما می خواهید برای غیر فعال کردن گزینه تنظیم مجدد رمز عبور برای تمام کاربران به جز خودتاناستفاده کنید . فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره تغییرات برای ذخیره تنظیمات خودتان کلیک کنید.

شما می توانید افزونه را با مراجعه به صفحه ورود وردپرس مشاهده کنید و کلیک کنید روی رمز عبور خود را فراموش کرده اید و آن را ببینید . شما می توانید به صفحه تنظیم مجدد رمز عبور وارد شوید ودر آن می توانید نام کاربری یا آدرس ایمیل برای یک کاربر که گزینه تنظیم مجدد رمز عبور را ندارد را وارد کنید. یک خطا نشان داده می شود که تنظیم مجدد رمز عبور برای این کاربر مجاز نیست.