مقایسه چند افزونه صفحه ساز وردپرسReviewed by SMZ on May 23Rating: 3.5مقایسه چند افزونه صفحه ساز وردپرسسفارشی سازی صفحات سایت وردپرس با افزونه های صفحه ساز انجام می شود. این صفحه ساز ها به شما اجازه ی ایجاد,ویرایش و سفارشی کردن طرح سایت بدون نوشتن کد را میدهند. قبلا در مورد اینکه صفحه ساز وردپرس چیست توضیحاتی دادیم. در این مقاله 5 مورد از بهترین صفحه ساز های وردپرس را آموزش میدهیم.

مقایسه چند افزونه صفحه ساز وردپرس

سفارشی سازی صفحات سایت وردپرس با افزونه های صفحه ساز انجام می شود. این صفحه ساز ها به شما اجازه ی ایجاد,ویرایش و سفارشی کردن طرح سایت بدون نوشتن کد را میدهند. قبلا در مورد اینکه صفحه ساز وردپرس چیست توضیحاتی دادیم. در این مقاله ۵ مورد از بهترین صفحه ساز های وردپرس را آموزش میدهیم.

wordpress-page-builders

 

علت استفاده از صفحه ساز وردپرس

زمان شروع وبلاگ ٬ اغلب مبتدیان وردپرس به سختی طرح صفحه را در سایت تغییر میدهند یا سفارشی میکنند. در حالیکه تعداد زیادی قالب وردپرس با طرح های مختلف می آید باز هم برای افرادی که کد html یا css را نمیشناسند دشوار است. به همین علت کاربران به دنبال نصب صفحه ساز برای وردپرس هستند. چندین افزونه مناسب برای انجام این کار وجود دارد که به شما اجازه ی سفارشی کردن محتوای سایت بدون نوشتن کد را میدهد.

این محتواها میتواند هر چیزی مانند افزودن چند ستون,پس زمینه منطبق,تصاویر عرضی و نوار محتوا باشد. کاربران میتوانند از این محتواها بعنوان ساخت طرح خود بدون قالب وردپرس استفاده کنند. انواع مختلفی از قرار دادن صفحه مقایسه در وردپرس وجود دارد که تصمیم داریم آنها را مقایسه کرده و بهترین آنرا برای وردپرس انتخاب کنیم. ملاک ما برای مقایسه استفاده آسان , انعطاف پذیری و طراحی خروجی میباشد.

 

Beaver Builder

beaver builder یک افزونه ی اعلای وردپرس میباشد که از نظر ما یکی از بهترین افزونه ها میباشد. این افزونه بسیار سریع است و با ساختاری می آید که کاربران را با رابط خود آشنا میسازد. میتوانید تمام تغییرات را که با کشیدن عناصر از نوار کناری اضافه کرده اید را ببینید. آنها را در صفحه خود قرار دهید و میتوانید روی هر عنصر صفحه برای ویرایش کلیک کنید. همچنین دارای چندین طرح پایه است که هر چیزی که بخواهید اضافه کنید را پوشش میدهد. طرح هایی برای افزودن نوارها,زمینه,محتوا و دکمه ها را دارا میباشد و برای استفاده مبتدیان آسان است.

Elementor

Elementor یک سازنده ی صفحه قوی وردپرس بسیار سریع است که میتوانید صفحه خود را بصورت زنده با Elementor ویرایش کنید. میتوان براحتی بخش ها را ایجاد کرده و تعداد ستون های هر بخش را انتخاب کرد. همچنین میتوانید ویدجت ها را از پنل سمت چپ کشیده و در بخش قرار داد. این افزونه با تعداد زیادی ویدجت شامل عناصر معمولی مورد استفاده برای وب سایت می آید.

 

از تصاویر پایه و ویدجت متن به آکاردئون پیشنهادی و نوار کناری و آیکون و رسانه های اجتماعی و تب ها میتوان اشاره کرد که هر ویدجت با تنظیمات مختص خودش همراه است. این افزونه به شما اجازه ی افزودن ویدجت ساخته شده با دیگر افزونه های وردپرس را میدهد. این افزونه دارای قالبهای آماده برای قرار دادن در تصاویر شما میباشد و همچنین میتوانید روی edit کلیک کرده و آیتم ها را با محتوای خودتان جایگزین کنید.

page builder by site origin

این سازنده صفحه با میلیونها نصب فعال یکی از معروفترین صفحات سازنده وردپرس میباشد. یکی از دلایل محبوب بودنش رایگان بودن آن میباشد. این مورد برای استفاده و کار با هر قالب استاندارد وردپرس راحت میباشد و همچنین به اجزا اجازه ی استفاده از ویدجت وردپرس را میدهد. همچنین به همراه خود چندین ویدجت دارد که میتوانید آنها را دانلود کرده و نصب کنید. این افزونه با ابزار تاریخی که به شما اجازه ی بازگشت به عقب و بی اثر/موثر کردن تغییرات را میدهد.

 

themify builder

اگر برای قالب وردپرس شما از themify استفاده می کند٬ پس سازنده ی themify بخشی از قالب شما میباشد. برای دیگر قالبهای وردپرس نیز میتوانید این افزونه را بدست آورید. این سازنده ی صفحه با چند طرح حاضر مورد استفاده همراه است که میتوانید به صفحه یا پست خود اضافه کنید. اغلب این طرح ها به نصب جداگانه افزونه وردپرس نیاز دارند. این سازنده صفحه به شما اجازه ی ویرایش صفحات از بخش مدیریت را میدهد. با ویرایش زنده میتوانید تغییرات سایت را مشاهده کنید.

 

Divi

Divi یک قالب کشیدن و رها کردن صفحه سازنده وردپرس میباشد. برای استفاده بسیار آسان و سریع است و با ۲۰ طرح و قالب برای انواع مختلف سایت میباشد که میتوانید طرح های Divi خود را ایجاد کرده و ذخیره کنید. همچنین میتوانید طرح را از یک نصب Divi به نصب دیگری صادر کنید. Divi با تعداد زیادی عنصر همراه است که میتوانید در هر قسمتی از طرح خود قرار دهید. قالب وردپرس دیوی از این صفحه ساز بصورت پیشفرض استفاده می کند.

نتیجه

با مقایسه تفاوت ها متوجه شدیم که beaver builder و Elementor بهترین انتخاب هستند. صفحه ساز ویژوال کامپوزر هم یکی از بهترین صفحه ساز های وردپرس هست که به دلیل استفاده فراوان و روتین بودن نامی از آن در این مقایسه برده نشد.