کد مطالب محبوب دسته خاص وردپرس بر اساس بازدیدReviewed by M.J on Jul 31Rating: 5.0کد مطالب محبوب دسته خاص وردپرس بر اساس بازدیدپیش از این در ایران اسکریپت آموزش و کد نمایش مطالب پربازدید وردپرس را منتشر کردیم که توسط آن امکان نمایش برترین نوشته های سایت بر اساس بازدید میسر میشد، که در آن برای شمارش بازدید از افزونه wp-postviews استفاده می شود نحوه کار زمینه به این صورت است که زمینه ای را به پست اضافه میکند و با هر بازدید از نوشته یک شماره را به زمینه اضافه میکند و به همین ترتیب مقدار زمینه دلخواه افزایش پیدا میکند. قابلیت جالب و کاربردی دیگری که میتوان با استفاده از افزونه بازدید نوشته توسط کد مطالب محبوب دسته خاص وردپرس ایجاد کرد، می باشد. در این آموزش وردپرس قابلیت نمایش مطالب برتر یک دسته موضوعی در صفحه اصلی index.php یا برترین نوشته های هر موضوع در صفحه خود دسته و در فایل category.php را فرا خواهید گرفت، پس تا انتها همراه ایران اسکریپت باشید.

پیش از این در ایران اسکریپت آموزش و کد نمایش مطالب پربازدید وردپرس را منتشر کردیم که توسط آن امکان نمایش برترین نوشته های سایت بر اساس بازدید میسر میشد، که در آن برای شمارش بازدید از افزونه wp-postviews استفاده می شود نحوه کار زمینه به این صورت است که زمینه ای را به پست اضافه میکند و با هر بازدید از نوشته یک شماره را به زمینه اضافه میکند و به همین ترتیب مقدار زمینه دلخواه افزایش پیدا میکند. قابلیت جالب و کاربردی دیگری که میتوان با استفاده از افزونه بازدید نوشته توسط کد مطالب محبوب دسته خاص وردپرس ایجاد کرد، می باشد. در این آموزش وردپرس قابلیت نمایش مطالب برتر یک دسته موضوعی در صفحه اصلی index.php یا برترین نوشته های هر موضوع در صفحه خود دسته و در فایل category.php را فرا خواهید گرفت، پس تا انتها همراه ایران اسکریپت باشید.

 

کد مطالب محبوب دسته خاص وردپرس بر اساس بازدید

 

کد مطالب محبوب دسته خاص یا برترین مطلب هر موضوع در وردپرس

پس از نصب و فعال کردن و انجام تنظیمات آن، افزونه شروع به شمارش بازدید میکند پس بهتر است حتی اگر پوسته فعلی سایت تان قابلیت نمایش بازدید هر نوشته را ندارد بازهم پلاگین را نصب و فعال سپس تنظیم کنید تا در صورتیکه در آینده از قابلی که دارای بازدید هر نوشته بود استفاده کردید بتوانید آمار دقیقی به کاربران ارائه کنید. جهت نمایش مطالب برتر یک دسته در صفحه اصلی، ادامه مطلب و … کد زیر را در محل مورد نظر کپی کنید. با تغییر id موجود در متغییر cat میتوانید شناسه دسته مورد نظر را وارد کنید همچنین امکان نمایش برترین مطلب در بین چند دسته بندی با استفاده از کدی شبیه به ‘۱,۲,۳,۴’ وجود دارد که در آن به جای اعداد از شناسه هر موضوع استفاده میشود، با تغییر متغییر post per page تعداد نوشته های لیست را تعیین کنید.

 

<?php
$args = array(
'cat' => '1',
'post_type' => 'post',
'posts_per_page' => 10,
'orderby' => 'meta_value_num','meta_key' => 'views','order' => 'DESC',
); $my_query = new WP_Query( $args );
while ($my_query->have_posts()): $my_query->the_post();
$do_not_duplicate = $post->ID; $views = get_post_meta($post->ID, 'views', true); ?>
<a href="<?php the_permalink(); ?>"> <?php the_title(); ?></a> <br>
<?php endwhile; ?>

 

اگر میخواهید برترین نوشته های هر موضوع را در صفحه دسته category.php آن نمایش دهید دیگر نمیتوان از کد بالا استفاده کرد چراکه هر دسته دارای شناسه id منحصر به خود می باشد پس باید کاری کنم که کوئری با استفاده از شناسه دسته ای که در آن قرار داریم مطالب محبوب را لیست کند. برای این منظور از کد زیر استفاده می کنیم.

 

<?php
$cat_id = in_category($category_id);
$args = array(
'cat' => $cat_id,
'post_type' => 'post',
'posts_per_page' => 10,
'orderby' => 'meta_value_num','meta_key' => 'views','order' => 'DESC',
); $my_query = new WP_Query( $args );
while ($my_query->have_posts()):
$my_query->the_post();
$do_not_duplicate = $post->ID; $views = get_post_meta($post->ID, 'views', true); ?>
<a href="<?php the_permalink(); ?>"> <?php the_title(); ?></a> <br>
<?php endwhile; ?>

 

موفق باشید.