ویرایش قالب وردپرس با افزونه ویرایشگر حرفه ای پوستهReviewed by M.J on Jul 30Rating: 5.0ویرایش قالب وردپرس با افزونه ویرایشگر حرفه ای پوستههمینطور که می دانید برای ایجاد تغییر و ادیت قالب یا افزونه از طریق پیشخوان مدیریت وردپرس می توان از بخش نمایش و بعد ویرایشگر برای ادیت قالب وردپرس و از بخش افزونه ها سپس ویرایشگر برای ایجاد تغییر در پلاگینهای وردپرس اقدام کرد. ویرایشگر کد این بخش به شکل معمولی و بدون هیچگونه امکانات خاصی نمایش داده می شود طوریکه نمی توان تغییرات زیادی را ایجاد کرد. اگر قصد دارید edit پوسته و افزونه را به شکل حرفه ای تری انجام دهید می توانید از پلاگینهای ویرایش قالب وردپرس استفاده کنید و با افزودن ویرایشگر حرفه ای به بخش پوسته و افزونه قابلیتهای متعددی مانند امکان تکمیل خودکار کد و توابع با تایپ چند کلمه اول ایجاد کنید در این مطلب از ایران اسکریپت چند افزونه ادیتور کد wordpress معرفی می شود پس تا انتها همراه ما باشید.

همینطور که می دانید برای ایجاد تغییر و ادیت قالب یا افزونه از طریق پیشخوان مدیریت وردپرس می توان از بخش نمایش و بعد ویرایشگر برای ادیت قالب وردپرس و از بخش افزونه ها سپس ویرایشگر برای ایجاد تغییر در پلاگینهای وردپرس اقدام کرد. ویرایشگر کد این بخش به شکل معمولی و بدون هیچگونه امکانات خاصی نمایش داده می شود طوریکه نمی توان تغییرات زیادی را ایجاد کرد. اگر قصد دارید edit پوسته و افزونه را به شکل حرفه ای تری انجام دهید می توانید از پلاگینهای ویرایش قالب وردپرس استفاده کنید و با افزودن ویرایشگر حرفه ای به بخش پوسته و افزونه قابلیتهای متعددی مانند امکان تکمیل خودکار کد و توابع با تایپ چند کلمه اول ایجاد کنید در این مطلب از ایران اسکریپت چند افزونه ادیتور کد wordpress معرفی می شود پس تا انتها همراه ما باشید.

 

ویرایش قالب وردپرس با افزونه ویرایشگر حرفه ای پوسته

افزونه ویرایش قالب وردپرس از پیشخوان مدیریت

اولین پلاگین Microthemer Lite نام دارد که امکان افزودن ویرایشگر دیداری کدهای سایت را فراهم می کند. بعد از نصب و فعال کردن پلاگین بخش ویرایشگر پوسته و افزونه به ابزارهایی برای ادیت دیداری بدون نیاز به کدنویسی مجهز می شود (تصویر بالا) که می توانید با انتخاب بخش یا پاراگراف مورد نظر کدهای css یا تابع ورد پرس آنرا تغییر دهید یا اندازه فونت، نوع فونت، بولد یا توپر کردن متن، زیرخط دار کردن نوشته، تغییر رنگ متن یا زمینه، افزودن تصویر دلخواه و … را ویرایش کنید.
برای کار با این افزونه به هیچ دانش کدنویسی php یا html و css نیازی نیست و می توانید براحتی ساختار دلخواه را در قالب تان ایجاد کنید.

 

 

اگر نیاز به تغییر در کد و توابع پوسته یا پلاگین دارید باید از ویرایشگرهای حرفه ای کد مانند پلاگینهای Advanced Code Editor یا CodeMirror File Editor استفاده کنید. این افزونه ها با افزودن امکاناتی مانند: قابلیت تکمیل کد توابع با نوشتن چند کلمه اول آن، ایجاد و نمایش شماره خط برای صفحه ادیتور، قابلیت نمایش کدهای php و html css و js به شکل مرتبط با رنگبندی های زیبا و متفاوت جهت تشخیص راحت تر، امکان تمام صفحه کردن ویرایشگر کد، قابلیت ساخت برگه جدید به صورت ajax ایجکس بدون نیاز به لود مجدد صفحه ادیتور، ایجاد تغییر با استفاده از جستجو و جایگزاری Search and Replace و … را نام برد.

پیش از این در ایران اسکریپت چند افزونه ویرایشگر متن وردپرس را معرفی کردیم که برای تغییر ویرایشگر متنی از بخش نوشتن مطلب تازه می توانید از آنها استفاده کنید.