غیرفعال کردن فید وردپرس RSS Feeds توسط افزونه و کدReviewed by SMZ on Jul 28Rating: 5.0غیرفعال کردن فید وردپرس RSS Feeds توسط افزونه و کدهمینطور که میدانید فید یا خوراک سایت به کاربران اجازه مشترک شدن و دنبال کردن مطالب سایت را می دهد و وجود آن میتواند از طریق اطلاع کاربران برای انتشار نوشته جدید تاثیر مثبتی در افزایش بازدید سایت داشته باشد. اگر در حال طراحی سایت کوچکی با وردپرس هستید که مطالب آن ثابت است و تغییر نمیکند میتوانید خوراک آنرا غیر فعال کنید، به صورت پیش فرض در تنظیمات wordpress امکان غیرفعال کردن فید وردپرس وجود ندارد. برای اینکار میتوانید از افزونه و کدهای معرفی شده در این آموزش وردپرس استفاده کنید و براحتی فید سایت تان را از کار بیاندازید.

همینطور که میدانید فید یا خوراک سایت به کاربران اجازه مشترک شدن و دنبال کردن مطالب سایت را می دهد و وجود آن میتواند از طریق اطلاع کاربران برای انتشار نوشته جدید تاثیر مثبتی در افزایش بازدید سایت داشته باشد. اگر در حال طراحی سایت کوچکی با وردپرس هستید که مطالب آن ثابت است و تغییر نمیکند میتوانید خوراک آنرا غیر فعال کنید، به صورت پیش فرض در تنظیمات wordpress امکان غیرفعال کردن فید وردپرس وجود ندارد. برای اینکار میتوانید از افزونه و کدهای معرفی شده در این آموزش وردپرس استفاده کنید و براحتی فید سایت تان را از کار بیاندازید.

یکی از دلایلی که میتواند انگیزه لازم برای از کار انداختن فید را ایجاد کند عدم امکان کپی نوشته ها از طریق فید سایت است، اگر دنبال کننده های فید سایت تان بسیار کم است یا اصلا کاربری از طریق فید سایت تان را دنبال نمیکنید میتوانید انرا غیرقعال کنید.

disable-wp-rss-feeds

افزونه غیرفعال کردن فید وردپرس

توسط افزونه Disable Feeds میتوانید خوراک فید rss تمام بخشهای سایت را غیرفعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه با مراجعه به بخش تنظیمات > خواندن تنظیمات بخش Disable Feeds Plugin که عبارتند از: امکان ریدایرکت آدرس فید به صفحه html ، نمایش پیام خطا ۴۰۴ در برگه خوراک سایت و یا عدم غیرفعال کردن خوراک را انجام دهید. در حالت پیش فرض افزونه سعی میکند کاربر را به صفحه مشابه هدایت کند به عنوان مثال اگر کاربر فید دسته وردپرس را وارد کرده باشد به برگه دسته بندی همان موضوع هدایت میشود.

کد فانکشن برای غیرفعال کردن فید وردپرس

اگر به هر دلیلی نمیخواهید از افزونه استفاده کنید میتوانید با کپی کدهای زیر در فایل فانکشن functions.php قالب وردپرس یا افزونه اختصاصی سایت وردپرسی تمامی فیدها را غیرفعال کنید. پس از قرار دادن کدها در فانکشن اگر کاربری به صفحه فید سایت مراجعه کند با پیام خطایی که در خط دوم مشخص شده روبرو خواهد شد.

function wpb_disable_feed(){
wp_die( __('فید غیرفعال شده است. بازگشت به <a href="'.get_bloginfo('url').'">صفحه اصلی</a>!'));}
add_action('do_feed','wpb_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf','wpb_disable_feed',1);
add_action('do_feed_rss','wpb_disable_feed',1);
add_action('do_feed_rss2','wpb_disable_feed',1);
add_action('do_feed_atom','wpb_disable_feed',1);
add_action('do_feed_rss2_comments','wpb_disable_feed',1);
add_action('do_feed_atom_comments','wpb_disable_feed',1);

موفق باشید.