افزودن جستجو گوگل به وردپرس WP Google SearchReviewed by SMZ on Apr 3Rating: 3.0 افزودن جستجو گوگل به وردپرس WP Google Searchاحتمالا در بخش جستجو برخی از سایتها مانند همیار وردپرس با قابلیت جالب نوشتن عبارت جستجو در کادر سرچ سایت و فرا خوانده شدن نتایج از دیتابیس گوگل در خود سایت بدون مراجعه به google برخورد کرده اید، در واقع بدون مراجعه به گوگل از نتایج جستجو آن در خود سایت استفاده می کنیم اینکار علاوه بر افزایش ورودی گوگل به دقیق تر شدن نتایج حاصل از جستجو و کاهش فشار بر سرور سایت کمک می کند.

احتمالا در بخش جستجو برخی از سایتها مانند همیار وردپرس با قابلیت جالب نوشتن عبارت جستجو در کادر سرچ سایت و فرا خوانده شدن نتایج از دیتابیس گوگل در خود سایت بدون مراجعه به google برخورد کرده اید، در واقع بدون مراجعه به گوگل از نتایج جستجو آن در خود سایت استفاده می کنیم اینکار علاوه بر افزایش ورودی گوگل به دقیق تر شدن نتایج حاصل از جستجو و کاهش فشار بر سرور سایت کمک می کند.

پیش از این اشاره ای به اختصاصی کردن search گوگل کردیم که اکنون قصد آموزش کامل آنرا داریم اکنون در این مطلب از سایت به آموزش افزودن جستجو گوگل به وردپرس توسط افزونه WP Google Search می پردازیم تا بتوانید براحتی و بدون دردسر بخش سرچ گوگل را با سایت وردپرسی تان هماهنگ و همگام سازی کنید پس تا انتهای آموزش همراه ما باشید.

 

google-200x200.7714256da16f

 

 

افزودن جستجو گوگل به وردپرس توسط پلاگین

برای استفاده راحت تر از جستجو اختصاصی گوگل در سایت وردپرسی از افزونه WP Google Search بهره می گیرم. پس از نصب و فعال سازی پلاگین با مراجعه به پنل تنظیمات آن باید کد search engine ID که از گوگل دریافت کرده ایم را در فیلد تنظیمات افزونه وارد کنیم سپس صفحه هدف که بعد از کلیک بر روی عبارت یا ایکون جستجو نتایج گوگل در ان نمایش داده می شود را در بخش search page target url وارد میکنیم. افزونه قابلیت نمایش نتایج در برگه و یا در پنجره پاپ آپ را دارد همچنین برای نمایش جعبه سرچ می توان از ابزارک و یا کد میانبر در محل مورد نظر از قالب استفاده کرد.