محدود کردن طول دیدگاه وردپرس یا تعداد کاراکتر نظر با افزونه و کدReviewed by M.J on Aug 18Rating: 5.0محدود کردن طول دیدگاه وردپرس یا تعداد کاراکتر نظر با افزونه و کداز امکانات جالب و کاربردی که می توان برای بخش دیدگاه یا نظرات وردپرس ایجاد کرد قابلیت محدود کردن طول دیدگاه وردپرس یا تعداد کاراکتر نظر با استفاده افزونه و کد می باشد، یعنی در کنار دکمه ثبت دیدگاه تعداد کلمات نوشته شده برای نظر توسط شمارنده جی کوئری یه صورت ایجکس شمارش می شود و با رسیدن به حد مجاز پیام هشداری به کاربر و بازدیدکننده با این مضمون که تعداد کاراکتر از حد مجاز بیشتر شده و باید آنرا کاهش دهید تا بتوانید نظرتان را ثبت کنید، نمایش داده می شود. همچنین می توان به شکلی ساده تر با استفاده از توابع وردپرس بدون نمایش بخش شمارنده تنها پیام خطای دلخواهی را بعد از فشردن دکمه ارسال نظر نمایش داد. تا انتها همراه ایران اسکریپت باشید.

از امکانات جالب و کاربردی که می توان برای بخش دیدگاه یا نظرات وردپرس ایجاد کرد قابلیت محدود کردن طول دیدگاه وردپرس یا تعداد کاراکتر نظر با استفاده افزونه و کد می باشد، یعنی در کنار دکمه ثبت دیدگاه تعداد کلمات نوشته شده برای نظر توسط شمارنده جی کوئری یه صورت ایجکس شمارش می شود و با رسیدن به حد مجاز پیام هشداری به کاربر و بازدیدکننده با این مضمون که تعداد کاراکتر از حد مجاز بیشتر شده و باید آنرا کاهش دهید تا بتوانید نظرتان را ثبت کنید، نمایش داده می شود. همچنین می توان به شکلی ساده تر با استفاده از توابع وردپرس بدون نمایش بخش شمارنده تنها پیام خطای دلخواهی را بعد از فشردن دکمه ارسال نظر نمایش داد. تا انتها همراه ایران اسکریپت باشید.

 

 

افزونه محدود کردن طول دیدگاه وردپرس

از مزایای دیگر این قابلیت می توان به مواردی مانند جلوگیری از ارسال اسپم و هرزنامه با تعیین حداقل تعداد کاراکتر نظر اشاره کرد، شاید با دیدگاه هایی که با هدف دریافت بک لینک از مطالب سایت ایجاد می شوند برخورد کرده باشید اینگونه نظرات معمولا طول کمی دارند و اکثرا دارای ۳ الی ۱۰ کاراکتر هستند که می توان با ایجاد محدودیت در حداقل کاراکتر ارسالی کاربر را وادار به نوشتن دیدگاه بهتری کرد.
برای نمایش شمارنده تعداد کاراکتر میتوان از افزونه Greg’s Comment Length Limiter استفاده کرد، پس از نصب و فعال سازی پلاگین با مراجعه به بخش تنظیمات آن می توان بیشترین کاراکتر مجاز را تعیین کرد و با استفاده از کد php یا شورتکد آنرا در محل مورد نظر از فرم ارسال دیدگاه قرار داد و یا به افزونه اجازه داد تا به صورت خودکار جعبه شمارش را در فرم جایگذاری کند همچنین امکان تعیین متن کنار شمارنده نیز وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با نحوه کارکرد پلاگین پیشنهاد می کنیم انرا نصب و امتحان کنید.

کد ایجاد محدودیت برای تعداد کاراکتر نظر وردپرس

اگر نیازی به نمایش شمارنده در فرم ارسال دیدگاه ندارید می توانید از کدهای زیر در فایل فانکشن functions.php قالب وردپرس یا افزونه وردپرس اختصاصی سایت استفاده کنید. می توانید با تغییر اعداد و متن پیام هشدار در خطهای ۳ و ۴ برای دیدگاه های طولانی محدودیت بسازید و با تغییر تعداد و متن خطا در خطوط ۵ و ۶ برای نظراتی که کوتاه هستند و کاراکتر کمی دارند محدودیت ایجاد کرد. پیش از این در ایران اسکریپت آموزش ویرایش دیدگاه توسط نویسنده نظر را قرار دادیم که می توانید برای حرفه ای تر شدن نظرات از آن نیز استفاده کنید.

 

add_filter('preprocess_comment','wpb_preprocess_comment');
function wpb_preprocess_comment($comment) {
if (strlen($comment['comment_content']) > 5000){
wp_die('دیدگاه تان طولانی است. تعداد کاراکتر را کاهش دهید.');}
if (strlen($comment['comment_content']) < 60 ) {
wp_die('دیدگاه تان کوتاه است. تعداد کاراکتر را افزایش دهید.');}
return $comment;}

 

موفق باشید.